De toekomstplannen
rondom het nieuwe zwembad

In de IJsselbode van 10 maart 2026 heb ik als voor-zitter van SBZO al duidelijk gemaakt, waar wij als SBZO voor staan en waarom wij graag een nieuw 12 maanden bad bouwen in Oudewater.

Zwemmen is voor iedereen één van de meest gezonde sporten om te beoefenen. Ons nieuwe bad kan er dan ook toe bijdragen, dat ouderen gezond ouder worden en dat jonge kinderen leren zwemmen, hetgeen in deze waterrijke omgeving alleen maar voordelen heeft. En ook de waterpolo vereniging OZV krijgt eindelijk na vele tientallen jaren elders hun wedstrijden gespeeld te hebben, een eigen wedstrijdbad in Oudewater.
Financieel is het ook zeker haalbaar, waar wij voor staan. We gaan in Oudewater voor 12 maanden zwemmen, waar wij voor hetzelfde bedrag nu maar 5 maanden kunnen zwemmen. Natuurlijk zijn er aan ondernemen risico’s verbonden, maar wij zijn er van overtuigd, dat de manier hoe wij het nieuwe bad gaan exploiteren, meer dan haalbaar is.
En de bijkomende win-win situatie voor Oudewater is, dat er op Statenland huizen gebouwd kunnen worden, waar we als Oudewaterse bevolking ook erg veel behoefte aan hebben.
De gemeenteraadsverkiezingen zijn geweest en de partijen, die ons al die jaren gesteund hebben, zijn nu aan zet om ons zo snel mogelijk uitsluitsel te geven, zodat we aan de slag kunnen. De toezegging is gedaan dat medio juli/augustus van dit jaar de eerste paal de grond in gaat en daar zetten wij nu ook op in. Waardoor in 2027 het nieuwe bad in gebruik genomen kan worden.
Voor nu wens ik iedereen een prachtig zwemseizoen toe en wij kijken vol vertrouwen uit naar de toekomst. Wij zijn er klaar voor en hopen nu zo snel mogelijk aan de slag te kunnen gaan.
Met vriendelijke groeten,
Pim van Baaren
Voorzitter SBZO


